Okna drewniane

Okna i drzwi balkonowe wykonywane są z drewna sosnowego, dębowego lub mahoniowego. Realizujemy okna typowe dla budownictwa wielorodzinnego, jak również według indywidulanych projektów na specjalne życzenie klientów. Oferujemy również okna w nietypowym kształcie, między innymi: trójkątne, łukowe, okrągłe oraz inne. Jesteśmy w stanie zrealizować niemal dowolny kształt.

Stolarka wykonana jest z najwyższej jakości klejonki wielowarstwowej w trzech grubościach profili:
68 mm – wersja standardowa,
78 mm – o podwyższonych właściwościach energooszczędnych oraz
92 mm – dająca znakomite efekty energooszczędne.


Charakterystyka okien SOFT i CLASSIC

Dostępne profile: 68, 78 i 92 mm

pakiet szybowy jednokomorowy (24 mm - profil 68),
dwukomorowy (34 mm - profil 78, 48 mm - profil 92)

uszczelka gumowa (dla profilu 78 i 92 podwójna)

okucia obwiedniowe

podcięcie parapetowe

Kolor: Farby firmy Remmers, w dostępnej palecie kolorów. Okna malowane 4-warstwowo.


Współczynnik Uw

Współczynnik Uw jest współczynnikiem informującym o przenikalności cieplnej całego okna. Wartości umieszczone poniższej odnoszą się do rozwiązań typowych.
   - grubość profilu okiennego 68mm → Uw = 1,10 W/m2K
   - grubość profilu okiennego 78mm → Uw = 0,98 W/m2K
   - grubość profilu okiennego 92mm → Uw = 0,90 W/m2K


okna SOFT

 Standardowy model, spełniający wymagania klientów ceniących prostą i nowoczesną formę. Wyposażony w system bezawaryjnych okuć obwiedniowych oraz aluminiowy okapnik wraz z aluminiową listwą przyszybową dopasowaną kolorystycznie do okna, gwarantują wieloletnią satysfakcję z dokonanego wyboru.
Przekrój okna SOFT


okna CLASSIC

 Doskonały kompromis pomiędzy ponadczasowym stylem a obowiązującymi trendami. Opiera się z jednej strony na solidnym materiale, jakim jest drewno, z drugiej strony na niezawodnych rozwiązaniach konstrukcyjnych stosowanych okuć.
 W przeciwieństwie do modelu Soft okno Classic posiada dodatkowe detale i stylowo zdobione elementy. Wyposażone jest w okapnik aluminiowy.
Przekrój okna CLASSIC


okna STYLE

 Połączenie niepowtarzalnego klimatu lat 50 z nowoczesną technologią wykonania. Dzięki bogatym zdobieniom i oryginalnym kształtom, tworzy nastrój minionych lat. Solidność wykonania i przyjęte rozwiązania nawiązują do głębokich tradycji stolarstwa.
Przekrój okna STYLE


Wzornik:

Poniżej przykłady kombinacji farb podkładowej oraz wierzchniej. Ponadto przykład wpływu rodzaju drewna lub słojów na odcień tej samej farby. (p- farba podkładowa, n - wierzchnia).

Uwaga. Prezentowana kolorystyka ma charakter poglądowy i nie może służyć jako wzorzec koloru